درگاه پرداخت رسمی شاپرک

جای شک نیست که پرداخت وجه، آن هم به صورت اینترنتی یکی از مهم‌ترین فرآیندهای مالی بین خریدار و فروشنده است. هنگام انجام پرداخت اینترنتی، شما باید اطلاعات کارت بانکی خود را ارائه نمایید. به همین دلیل انجام پرداخت در یک محیط امن و رمزگذاری شده اهمیت بالایی خواهد داشت. تله‌گذاری یا فیشینگ، عملیاتی است که توسط افراد سودجو برای به دست آوردن اطلاعات شخصی یا حساب بانکی قربانی انجام می‌شود. بدین ترتیب صفحات تقلبی مشابه درگاه بانکی طراحی شده تا اطلاعات کارت‌های بانکی خریداران دزدیده شود. از سوی دیگر، شما بعنوان فروشنده نیز باید مطمئن باشید تا مبالغ واریزی به حساب شما واریز خواهند شد. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات درگاه پرداخت یاری با استقرار تیم‌های متخصص به صورت مستمر در ارتقای امنیت خدمات خود می‌کوشند. بدین ترتیب نه تنها خیالتان بابت تله‌گذاری هکرها راحت خواهد بود، بلکه به واسطه رمزگذاری‌های پیشرفته انجام شده، امنیت اطلاعات مالی رد و بدل شده در بستر اینترنت نیز حفظ خواهد شد.

چگونه می‌توانم یک درگاه پرداخت داشته باشم؟

برای دریافت درگاه پرداخت می توانید بصورت حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت درگاه نمایید، در نظر داشته باشید اطلاعاتی که پیشتر برای دریافت نماد الکترونیک سایت خود ثبت کرده اید می بایست مطابق با اطلاعات درگاه پرداخت شما باشد.

مرحله اول ثبت نام و احراز هویت شما در سیمنت رخ می‌دهد، چنانچه می‌خواهید درگاه خود را حقوقی دریافت کنید، در بخش اطلاعات کاربری اطلاعات مدیرعامل مجموعه را وارد نمایید.همکاران ما در بخش تایید هویت سیمنت حداکثر تا 24 ساعت اطلاعات تکمیل شده را بررسی میکنند. پس از تایید هویت با کلیک بر گزینه ساخت درگاه جدید می توانید درگاه مورد نظر خود را ایجاد کنید.​

بعد از تایید درگاه توسط شاپرک چگونه از درگاه اینترنتی استفاده کنم؟

هنگامی که درگاه شما توسط شاپرک تایید شد، انجام تراکنش در درگاه بانکی شما مقدور می‌شود، در صورتی که فروشگاه شما از پلاگین های آماده نرم‌افزاری استفاده می‌کند می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید تا افزونه درگاه پرداخت سیمنت برای سامانه فروشگاهی خود را دریافت کنید. اگر تمایل به استفاده از API درگاه پرداخت خود را دارید از بخش مستندات سایت می‌توانید نحوه دسترسی و پیاده سازی درگاه را مشاهده نمایید. در هر بخشی نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید از راهنمایی همکاران واحد فنی سیمنت استفاده کنید.

هشدار!

چگونه درگاه های اصلی شاپرک را شناسایی کنیم؟

توصیه ما به شما عزیزان این است که حتما قبل از دریافت درگاه از مورد تایید بودن مجموعه مورد نظر نزد شرکت شاپرک اطمینان حاصل فرمایید.

برای این کار حتما از وجود نام شرکت ارایه دهنده خدمات پرداخت در لیست شرکت های مورد تایید شاپرک اطمینان حاصل کنید.

نحوه تسویه حساب و کارمزد درگاه اینترنتی سیمنت چگونه است؟

درگاهی که شما توسط سیمنت دریافت می‌کنید درگاه استاندارد و اختصاصی پرداخت‌یاری است، در واقع تسویه حساب شما کاملا خودکار توسط شبکه پرداخت شاپرک انجام می‌شود، شاپرک به طور معمول حداکثر تا 24 ساعت در روزهای کاری هفته(شنبه تا پنج شنبه) مبالغ تراکنش‌های شما را به حسابی که معرفی کرده‌اید واریز می‌کند. در بخش تسویه پنل کاربری  جزییات تمام تسویه حساب‌های شما در دسترس و قابل مدیریت است.

کارمزد استفاده از درگاه سیمنت بصورت استاندارد و پیشفرض 1 درصد تا سقف 3000 تومان است، که این کارمزد پس از طی دوره‎ی رایگان یک ماهه (یا 1000 تراکنش) لحاظ می‌شود. همچنین بر مبنای تعداد تراکنش‌های شما، امکان تبدیل کارمزد به مبلغ ثابت یا پرداخت دوره ای هم وجود دارد و می‌توانید با همکاران فروش سیمنت در مورد مدل های اختصاصی کارمزد مشاوره کنید.